Валенсија доби зелено светло од Рома за Флоренци

Според италјнаските медиуми фудбалерот на Рома Алесандро Флоренци наредните шест месеци ќе ги мине на Пиринејскиот полуостров во тимот н Валенсија.

Флоренци изминативе денови беше поврзуван со „Љиљаците“ кои конечно стигнаа до неговиот потпис, иако тој првично ќе настапува како позајмен фудбалер, а на лето се претпоставуваше тимот од „Местаља“ целосно да го откупи неговиот договор, опција со која Рома не се согласува.

Флоренци изминатиот период не е стандарден во тимот на „Римската Волчица“, а тој сака минутажа како би бил што поподготвен за Европскот првенство следното лето.

InterServer Web Hosting and VPS