Ужас во Белград: Маж се самоуби пред Парламентот, лежи во локви крв

Вистински хорор се случи вечерва во Белград, пред Парламентот во Србија, каде маж си пукал во главата.

Засега неидентификуваниот маж на возраст од 50. години си пукал во главата со пиштол, пред Собранието, пренесе српскиот портал Курир.

Според деталите, тој си пукал во устата, а засега не се знае ни причината за самоубиството, ниту пак идентитетот на мажот кој решил да си го одземе животот.

Итната помош можела само да констатира смрт.

Се очекуваат детали.

InterServer Web Hosting and VPS