Јордан Митев им направи песна на „Амајлија бенд“

Фолк-пејачот Јордан Митев ја направи новата песна на „Амајлија бенд“, „Вино налејте“. Момците од Пробиштип ја промовираа песната на Водици. Спотот за песната го работеше тимот на „Арт студио“.

Инаку, бендот постои 13 години, а ова е нивна единаесетта авторска песна.

Текстот Јордан Митев им направи песна на „Амајлија бенд“ е превземен од Reporter.mk.

InterServer Web Hosting and VPS