Човекот кој го донесе Елмас во Наполи сега вели: Не ми е јасно зошто го купивме

Mакедонскиот фудбалски бисе Елиф Елмас летово од Фенербахче се пресели во Наполи каде што во последно време ја грее клупата за резервни играчи.

Елмас пристигна во клубот додека тренер беше Карлос Анчелоти кој во меѓувреме доби отказ и се пресели во Евертон, а на негово место пристигна Џенаро Гатузо.

Токму Елмас кај Гатузо добива лимитирана минутажа, а за моменталната ситуација во Напол се реши да проговори повторно Анчелоти.

„Се уште не ми е јасно зошго го купивме Елиф Елмас во Наполи“

InterServer Web Hosting and VPS