Сусо официјално побара трансфер

Италијанските медиуми открија дека шпанскиот интернационалец Сусо имал состанок со раководството на Милан и за време на средбата ги информирал дека сакал да биде продаден за време на зимскиот преоден рок.

Сусо оваа сезона се вклупи во „сивилото“ на Милан и не игра во добра форма, па беше мета на критики од навивачите.

Со пристигнувањето на Ибрахимивиќ и промената на формацијата Сусо се пресели на клупата за резерви, па самиот побара да ја промени средината.

Милан е спремен да го продаде и нема да му стои на патот, а со оглед на фактот дека неговата цена падна, „росонерите“ се спремни да го пуштат доколку пристигне понуда од 25 милиони евра.

Неговиот агент, Мино Раиола веќе преговара со заинтересираните клубови, а тоа се Валенсија, Атлетико Мадрид и Севиља.

Се очекува овие клубови наскоро да испратат понуда до Милан, па доколку ги задоволат финансиските апетите на „росонерите“ Сусо ќе се врати во Шпанија до крајот на месецот.

InterServer Web Hosting and VPS