После ова ќе ме запалат на Теразије! Карлеуша снима дуета со бразилска транџа!

Јелена Карлеуша ќе ги здружи силите со најголемата латинска музичка ѕвезда, трансвеститот Пабло Витара. 

„Ако после ова не ме запалат на Теразија, ќе направам добра работа“, рекла Јелена, која со помош на бразилската транџа ќе се обиде да го освои светот. Песната, според најавите, нема да биде на српски, а видеото ќе се снима во Рио де Жанериро. 

Пабло доби МТВ награда

Пабло првиот албум го објави пред 3 години, но брзо стана една од најголемите ѕвезди во Латинска Америка. неговиот најголем хит „Sua Cara” има 478 милиони прегледи. Следува „K. O.” со 349 милиони и „Corpo sensual” о 287 милиони прегледи. Пред две години се најде меѓу номинираните на Греми, а лани освои МТВ награда за најдобар бразилски изведувач. 

InterServer Web Hosting and VPS