Жељко и Јелена Јоксимовиќ слават годишнина, а водителката објави досега невидена фотографија од првата венчавка

Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована денеска слават 8 години од брак, а водителката со фановите сподели досега невидена фотографија од нивната венчавка.

Имено Јована објави фотографија со коментар: „8 години од нашата прва најубава венчавка, како да беше вчера. Те сакам!“.

Фотографијата брзо собра голем број на кометари и лајкови, а фановите им посакаа долг и среќен брак.

Потсетуваме дека парот се венчаше на Малдивите во 2012 година, а две години подоцна се вечнаа во црква и направија голема гламурозна свадба. Сега имаат три деца.

InterServer Web Hosting and VPS