Ограбена аптека во Охрид

Охрид, 19 јануари- На 17.01.2020 во 20 часот во СВР Охрид е пријавено дека во аптека на бул.„Туристичка“ во Охрид, едно лице со закана од вработената одзело пари од касата. По овластување на Јавен обвинител, на местото на настанот увид извршија полициски екипи. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

InterServer Web Hosting and VPS