Земјотрес во Косово со јачина од 3,8 степени

Земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтеровата скала го погоди Косово. Епицентарот бил 18 километри од Митровица и 15 километри од Приштина, на длабочина од 10 километри.

Засега нема информации за повредени лица или за предизвика материјална штета од земјотресот

InterServer Web Hosting and VPS