Алесандра Амбросио со дечкото на јахта во Бразил

Светската манекенка Алесандра Амброзио (38) ужива на јахта со момчето, италијанскиот дизајнер Николо Оди. Двојката веќе неколку дена е на летување во Бразил. Со нив се неколку нивни пријатели, но не и двете деца на поранешниот ангел на „Викторијас сикрет“.

Слики од летувањето на Амброзио објавија повеќето бразилски медиуми. Тие пишуваат дека Алесандра и понатаму изгледа совршено во костим за капење, иако се откажа од манекенската кариера, а во меѓувреме роди и две деца.

Текстот Алесандра Амбросио со дечкото на јахта во Бразил е превземен од Reporter.mk.

InterServer Web Hosting and VPS