Трагедија среде Сомбор: Момче избодено со нож во центарот на градот

Во српскиот град Сомбор, на сред улица со нож е избодено момче.

Според пишувањата на белградските медиуми, момчето им подлегнало на повредите.

М.Д. (28) е убиен во Сомбор, на еден од поглемите градски булевари.

Првите резултати од истрагата укажуваат на тоа дека момчето било нападнато со нож и прободено од засега непознат напаѓач, пренесува „Пинк“.

InterServer Web Hosting and VPS