ИЗМИСЛИ ДЕКА Е КИДНАПИРАНА, А ПОТОА ЈА ОСУДИЈА: Еве како изгледа манекенката која ја крена јавноста на нозе

Манекенката Мина Миленковиќ на сите им е позната по скандалот во кој измисли дека е киднапирана и физички малтретирана и силувана,  за што беше осудена 100 часа социјално корисна работа, по што целосно се повлече од јавноста и никој не знаеше што сега се случува со неа.

Сепак, нејзина пријателка на нејзиниот профил објави снимка на која тие две заедно позираат.

Манекенката Мина Милутиновиќ, која исто така е добра пријателка на Миленковиќ, на својот Инстаграм објави фотографија со неа и друга другарка, и на сите им посака среќен празник.

Очигледно, Мина не се променила многу и сега живее во Италија.

Таа вниманието го привлече во 2013 година кога избувна хаос поради лажно пријавување физичко вознемирување, а подоцна се покажа дека Мина измислила сè за да го привлече вниманието на нејзиното поранешно момче. Потрагата по неа траеше 39 часа, се појави во Ресник, требаше малку за полицијата да сфати дека Мина сама го измислила киднапирањето.

Откако била однесена во Итната помош од полицијата, Мина изјавила дека двајца мажи ја киднапирале и ја злоупотребиле, но не може да ги опише. Гинеколошкиот преглед утврдил дека нејзините тврдења се неточни, по што признала дека смислила сè

Потоа беше осудена на социјално корисна работа во спротивно и се закануваше една година затвор.

InterServer Web Hosting and VPS