Јелена Карлеуша во фустан кој што Лепа Брена го носеше во далечната 1989 година

Јелена Карлеуша деновиве привлече големо внимание со модната комбинација со која се појави на снимањето на „Ѕвездите на Гранд’, а српските медиуми најпрвин го пофалија нејзиниот изглед, а еден ден подоцна го оцрнија и го карактеризираа како копија.

Имено, во далечната 1989 година Лепа Брена го носи истиот фустан , но и идентична фризура, а единствен детаљ кој што е поразличен се очилата за сонце кои што ЈК ги има на себе, додека Брена не носи ниту еден аксесоар.

Која дива вам повеќе ви се допаѓа, ЈК или Брена? Што мислите, на која подобро и стои ваков модел на фустан?

Izvor: ubavinaizdravje.mk

InterServer Web Hosting and VPS