Затвореници нападнале затворски полицајци во Идризово

Рано утрово, затворски полицајци биле нападнати од затвореници додека вршеле рутинска конрола, информираат од МВР.

„На 06.01.2020 во 08.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 02.30 часот во Казнено-поправниот дом Идризово, додека вршеле рутинска контрола, затворски полицајци биле физички нападнати од затворениците С.С. и К.К.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопштуваат од МВР.

InterServer Web Hosting and VPS