Одбраната подготвува жалби за Јанакиески и за уште седум притворени

Адвокатите ги подготвуваат жалбите за осумтемина на кои синоќа им беше одреден притвор во најновата истрага на Обвинителството за организиран криминал.

Од затворот во „Шутка“ за Алсат потврдија дека поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и уште седуммина уште синоќа се донесени на издржување на 30-дневниот притвор.

InterServer Web Hosting and VPS