Oвие познати личности станаа мајки во 2019

Во 2019 година многу јавни личности се реалзираа во улогата на мајка, а својата среќа и радост ја споделија со нивните фанови и љубители на нивната професија.

Еве некои од познатите кои во 2019 се реализираа како мајки.

Драгана Џајиќ

Ќерката на фудбалската легенда,  Драган Џајиќ и снаата на Ана Ивановиќ, се породи на 16 декември и на свет донесе син кој се вика Вид.

ФОТО: ЉИЉАНА СТАНИШИЌ

Кристина Раденковиќ

Водителката на „Слагалица“, Кристина Раденковиќ  се породи на 22 ноември, а сите зборуваа за невобичаено име на синот – Роган.

Николина Ковач

Сопругата на Саша Капор, на 26 ноември на свет ја донесе ќерката Николета.

ФОТО: KУРИР.РС/ЉИЉАНА СТАНИШИЌ

Нина Сеничар

Водителката која го крие приватниот живот далеку од очите на јавноста, на 8 ноември доби ќерка Нора Грејс Елис.

ФОТО: НИНА СЕНИЧАР

Тамара Грујиќ

Водителката на емисијата „Со Тамара во акција“ се породи во септември и на свет го донесе своето прво дете.

ФОТО: АНА ПАУНКОВИЌ

Злата Аранѓеловиќ

Ќерката на пејачката Зориц Брунцлиќ, Злата Аранѓеловиќ  и нејзиниот сопруг Милош во 2019 година за првпат станаа родители на ќерка.

ФОТО: ИНСТАГРАМ

Алекснадра Пријовиќ

Александра Пријовиќ и  Филип Живојиновиќ во март станаа родители на синот Александар.

ФОТО: СОЊА СПАСИЌ

Извор: vistina.com.mk

InterServer Web Hosting and VPS