Подарок од половина милион евра: Марија Шерифовиќ ја чести мајка си!

Пејачката, како што тврди изворот, веќе преговара со агентот за недвижности, а се „шушка“ дека станува збор за четвртособен стан со поглед на река.

Пејачката Марија Шерифовиќ (35) наводно се одлучила да се заблагодари на својата мајка Верица Шерифовиќ (56) за се што и пружила во животот и поради тоа и подарила луксузен стан во една од најскапите населби во Белград.

Марија решила да ја израдува Верица, па и купила стан од половина милион евра.

Пејачката, како што тврди изворот, веќе преговара со агентот за недвижности, а се „шушка“ дека станува збор за четвртособен стан со поглед на река.

– Марија е свесна дека Верица се мачела со ромските свадби и дека секој денар го вложила во неа и нејзиното образование – рекол изворот.

– Знае дека се мачела и со сопругот Рајко и дека не и било лесно, но и покрај тоа успеала да ја извади на вистинскиот пат и да и овозможи најдобри училишта и убаво детство. Поради тоа Марија и купува луксузен стан во кој Вера ќе ужива, а се разбира, тој стана ќе и биде препишан еден ден на Марија – објаснил изворот.

– Марија е често на релација Америка-Србија и поради тоа и одговара Верка да биде во стан, но се разбира вистинскиот мотив е за таа биде среќна. Во една прилика кажа: „Моја Верка заслужува и злато да и купувам. Да ја немаше Верица, јас никогаш немаше да станам тоа што сум денеска – рекол изворот за српски „Скандал“./slobodenpecat.mk

InterServer Web Hosting and VPS