Во лавина на италијанските Алпи настрадале три лица

Во лавина на италијанските Алпи настрадале три лица, една жена и две деца кои во тоа време скијале, пренесе италијасната државна телевизија „РАИ“.

Во несреќата е повреден уште еден скијач, наведуваат од спасувачката екипа.

Се претпоставува дека жртвите се германски државјани. Спасувачите предупредуваат дека лавините се честа појава во тој дел на Алпите.

InterServer Web Hosting and VPS