Откажал автопилотот, авион принудно слета во Русија

Авион на ирачка авиокомпанија принудно слета на аеродром во Русија кога откажал автопилотот на леталото.

„Авионот безбедно слета во 11.18 часот по московско време“, вели извор од регионалната служба за безбедност за ТАСС.

Други детали за несреќата засега не се познати.

InterServer Web Hosting and VPS