Повозрасна жена почина откако во неа удри автомобил

Скопје, 23 декември- Тешките повреди од синоќешната сообраќајка во скопската населба Аеродром биле фатални за 74 годишна скопјанка која ноќеска починала во клиничкиот центар „Мајка Тереза”. Лекарите не успеале да и го спасат животот на Ц.М. во која околу 18 часот удрило возилото тојота корола со кое управувало лицето И.А. од Скопје.

По несреќата која се случила на улицата „Методија Шаторов – Шарло” повредената веднаш била префрлена во комплексот клиники. 

Известен е Јавен обвинител, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. 

InterServer Web Hosting and VPS