Херта е заинтересирана да го ангажира Геце

Бундеслигашот Херта покажува интерес за играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Марио Геце. Берлинскиот клуб е подготвен да го покани 27-годишниот Германец во летниот преоден рок 2020 година, кога на Геце му истекува договорот со Борусија, пренесува „Билд”.

Тренер во Херта е Јирген Клинсман, кој е заинтересиран за Геце.

Оваа сезона играчот од средниот ред мина настапи на 15 натпревари на кои постигна два гола и направи една асистенција.

InterServer Web Hosting and VPS