Дескоска: Фамилијата на Груевски ги преземаше фирмите низ цела Македонија

Министерката за правда Рената Дескоска во емисија на ТВ21 рече дека поранешниот премиер Никола Груевски заедно со неговата фамилија преземал фирми низ цела Македонија, но дека сега тоа е завршено.

Таа додаде дека се што ќе се докаже оти е рекет или поткуп треба да се санкционира.

InterServer Web Hosting and VPS