Џастин Тимберлејк ѝ се извини на сопругата по скандалот со колешката

THE OSCARS(r) - The 89th Oscars(r) broadcasts live on Oscar(r) SUNDAY, FEBRUARY 26, 2017, on the ABC Television Network. (ABC/Adam Rose) JUSTIN TIMBERLAKE, JESSICA BIEL

Џастин Тимберлејк ѝ се извини на својата сопруга Џесика Бил, по објавувањето на фотографиите на кои ја држи за рака колешката со која во моментот снима филм.„Многу погрешив пред неколку недели“, напиша 38-годишниот актер и пејач на Инстаграм.

Тимберлејк исто така рекол дека „ништо не се случило“ помеѓу него и актерката Алиша Вејнрајт.

Папараците ги фотографираа Тимберлејк и Вејнрајт во ноември. Двајцата се држеа за рака, се забавуваа и пиеја со уште неколку луѓе на балконот на зградата во Њу Орлеанс.Тимберлејк и Вејнрајт го снимаат филмот „Палмер“ во кој глумат вљубена двојка.„Се обидов да не бидам предмет на озборувања колку што можев, но заради моето семејство чувствувам потреба да кажам нешто, бидејќи заради озборувањата, тие се чувствуваат повредени“, напиша Тимберлејк.

„Испив премногу таа ноќ и ми е жал за моето однесување. Не смеев да го сторам тоа. Ова не е пример што сакам да го дадам на мојот син “.

Џастин е во брак со 37-годишната актерка Џесика Бил од 2012 година и имаат четиригодишен син Силас.

InterServer Web Hosting and VPS