„БМВ“ излетало од патот, возачот тешко повреден

Битола, 5 декемеври- Вчера во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата „Никола Тесла“ патничко моторно возило „БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од Т.Т.(35) од Битола излетало од коловозот и удрило во бетонски ѕид.

„Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Клиничката болница Битола. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР-Битола“, информираат од МВР.

InterServer Web Hosting and VPS