По неа воздивнуваше цел Холивуд, глумеше со Елвис Присли, а вака денес изгледа славната Ен Маргрет

Љубителите на светската кинематографија сигурно се сеќаваат на славната глумица Ен Маргрет Олсон, која во 60-те и 70-те години на минатиот век важеше за една од најубавите жени во светот.

Црвенокосата убавица со потекло од Стокхолм привлече внимание со улогата во филмот „Pocketful of Miracles“ (1961 г.), за која доби Златен глобус.

Добила можност да глуми и со Елвис Присли во „Viva Las Vegas“, а се зборувало и дека била во врска со него.

Освен со глума, Маргрет успешно се занимава и со музика, а издала вкупно 14 албуми. Настапувала и со Тикна Тарнер./slobodenpecat.mk/

InterServer Web Hosting and VPS