Де Лаурентис сака да ги казни играчите на Наполи со 2,5 милиони евра

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис има намера да ги казни играчите на тимот. Вкупната казна може да изнесува 2,5 милиони евра.

Најголемата казна му се заканува на играчот од средниот ред Алан, кој би можел да загуби 200 илјади, пренесува „Ла Газета дело Спорт”.

Претходно, Де Лаурентис им нареди на фудбалерите и тренерскиот штаб да бидат во карантин поради лошите резултати, но фудбалерите по натпреварот од 4. коло од групната фаза на ЛШ против Салцбург (1:1) ја игнорираа оваа инструкција.

Италијанските медиуми објавија дека еден од иницијаторите на бунтот е Алан.

InterServer Web Hosting and VPS