Вечера од Роналдо како извинување за неговото однесување на мечот со Милан

Соиграчите на Кристијано Роналдо ќе добијат вечера од Португалецот кој на овој начин сака да им се извини за неговото непристојно однесување.

Роналдо многу нервозно реагираше на замената на Сари, тој не само што го напушти теренот, туку си замина од стадионот пред да заврши мечот меѓу Јувентус и Милан.

Неговото однесување е крајно непримерно, па Роналдо решил да се извини поради тоа.

„Ла Република“ пишува дека Роналдо решил да ги однесе соиграчите на заедничка вечера во пресрет на мечот со Аталанта. Тоа ќе биде гест на извинување на Португалецот.

InterServer Web Hosting and VPS