Петнаесетгодишник од Бараково тешко повреден при пад од мотоцикл

Тинејџер од Бараково се здобил со тешки телесни повреди при пад од мотоцикл, соопшти Министерството за внатрешни работи.

– Вчера во 17.35 часот во Полициската станица Демир Хисар, од лекар од
Итната медицинска помош Демир Хисар било пријавено дека лекарска помош
побарал 15-годишен малолетник од село Бараково, кој се здобил со тешки телесни
повреди при пад од мотоцикл. Полициски службеници излегле на местото на
настанот, при што било констатирано дека во близина на крстосницата за с.Света,
малолетникот, управувајќи мопед „хамачи“, со демирхисарски регистарски ознаки,
изгубил контрола и паднал – велат од МВР.

За настанот бил известен Јавен обвинител.

InterServer Web Hosting and VPS