Едно лице нападнато во спортска обложувалница

На 13.11.2019 во 23.05 часот во СВР Скопје, С.А.(21) од Скопје пријавил дека околу 23.00 часот во спортска обложувалница на булевар „12-та Македонска бригада“, по претходна расправија, бил физички нападнат од Б.Ј.(53) од Скопје.

Сочинет бил записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

InterServer Web Hosting and VPS