Аца Лукас заспа на својата роденденска забава

Српскиот пејач Аца Лукас на 3 ноември наполни 51 година. Тој викендов го прослави роденденот во познат ресторан во Белград, ама пред крајот на забавата заспа. Сликата од Аца кој спие на тросед, ја објавија српските медиуми. „Или забавата била досадна или Аца старее, па не може да се журка до рано сабајле како порано“, пишуваат тие.

Инаку, на роденденската забава на Лукас биле поканети неговите најблиски пријатели и само неколку колеги музичари. Пејачот се појавил сам, без неговата девојка.

Текстот Аца Лукас заспа на својата роденденска забава е превземен од Reporter.mk.

InterServer Web Hosting and VPS