Приведен Данец на „Деве Баир“

На Граничниот премин „Деве Баир“ поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа“, вчера во 18:10 часот од слобода бил лишен Ј.А.Л.(22) од Данска.

Како што е наведено во полицискиот билтен, Данецот бил предаден на полициски службеници од полициската станица Крива Паланка за понатамошна постапка

InterServer Web Hosting and VPS