Возило удри пешак на ул.„Гоце Делчев“ во Гостивар

Гостивар, 7 ноември- На 06.11.2019 во СВР Тетово било пријавено дека околу 14 часот на ул.„Гоце Делчев“ во Гостивар, патничко моторно возило „сеат ибица“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Н.М.(66) од гостиварска Долна Бањица, удрило во пешакот Р.С.(55), од Гостивар.

Пешакот бил пренесен во гостиварската болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на несреќата врши екипа од Полициската станица Гостивар.

InterServer Web Hosting and VPS