Навивачи на Селтик избодени од маскирани лица во Рим

Двајца навивачи на Селтик се во болница откако биле избодени со нож пред бар во Рим.

Денеска Лацио го пречекува Селтик, тензично е меѓу фановите на двете екипи низ улиците во Рим.

Двајца навивачи на Селтик пиеле во пабот „Флан ОБрајан“ кога маскирани лице со нож ги избоделе во грб. Нивните повреди не се опасни по живот.

Проблемите меѓу навивачите на Селтик и Лацио почнуваат уште од натпреварот во Глазгов. Се верува дека фановите на италијанскиот тим се одмаздуваат бидејќи на минатиот меч навивачи на Селтик покажаа банер со италијанскиот диктатор Бенито Муселини како виси надолу.

InterServer Web Hosting and VPS