Крај на надежите: Кулушевски доби повик од Шведска

Еден од најголемите таленти со потекло од Македонија, Дејан Кулушевски и официјално нема да игра за нашата селекција во иднина.

Играчот на Парма кој блеска во дресот на „млекарите“ го доби деби повикот за репрезентацијата на Шведска за последните два квалификациски натпревари кои ќе ги одигра неговата „нова“ репрезентација.

Единствен зрак на надеж за нашата селекција би бил доколку Кулушевски не одигра нит минута на двата натпревари кои ќе ги одигра Шведска за две недели.

InterServer Web Hosting and VPS