Гром уби 39-годишен маж во Зеница

Маж од Зеница на возраст од 39 години загинал откога гром удрил во него, како последица од невремето коешто вчера ја зафати Хрватска и регионот.

Трагедијата се случила синоќа додека се наоѓал на трактор со неговиот татко, брат и двајца соседи.

Силна бура и врнежи проследени со електрични празнења веќе неколку дена го зафатија регионот. Метеоролозите најавуваат топлотен бран неделава, со температури над 40 степени, кој ќе го зафати и Балканот.

InterServer Web Hosting and VPS