Хорор во домот на легенда на Јувентус: Крадци му впериле пиштол во главата и го натерале…

Италијанските медиуми пренесуваат дека вистински хорор се случувал во домот на легендарниот играч на Јувентус, Клаудио Маркизио.

Маркизио неодамна најави крај на својата професионална играчка кариера, а сега повторно е во јавноста во Италија, но по немил настан.

Имено, маскирани крадци влегле во неговиот дом додека тој бил во него. Наводно му впериле и пиштол во главата барајќи од него да го отвори сефот.

Злосторниците зеле вреден накит, часовници и пари, а италијанската полиција се уште трага по сторителите.

InterServer Web Hosting and VPS