Сончево со температура до 24 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголеми. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Дневната температура ќе биде во интервал од 17 до 24 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност, а до крајот на денот значително облачно. Во ноќните часови ќе има услови за повремен дожд. Температурата ќе достигне 18 степени.

InterServer Web Hosting and VPS