Интер барем до вечер лидер во Серија А

По победата над Бреша синоќа на гостински терен со 2:1, тимот на Интер се искачи на првата позиција во Италијанското фудбалско првенство.

За Интер ова беше осма победа во десеттиот натпревар сезонава во Серија А.

Дали „неро-азурите” ќе останат на врвот по 10. коло, ќе се знае по одигрувањето на другите средби закажани за вечерва, меѓу кои и натпреварот на шампионот Јувентус кој е домаќин на Џенова. Со победа, Јувентус повторно ќе се искачи на првата позиција, во спротивно, таму ќе остане Интер.

InterServer Web Hosting and VPS