Кинески клуб му нуди на Манџукиќ плата од девет милиони евра

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ, доби предлог за двегодишен договор од кинескиот Гвангжу Фули. За ова време, 33-годишниот Хрват може да заработи девет милиони евра, вели „Ла Газета дело спорт”.

Претходно беше објавено дека Јувентус е подготвен да го продаде напаѓач во зима за пет милиони евра. Според пишувањата во италијанските медиуми, Манчестер јунајтед и Интер се заинтересирани за Хрватот. Манџукиќ не е вклучен во плановите на тренерот на Јувентус Маурицио Сари. Хрватот не само што остана надвор од апликацијата за ЛШ, туку и не тренираше со екипата.

InterServer Web Hosting and VPS