Сончево со температура до 29 степени

Изутринава миниални температури беа измерени во Берово – 3, 0 во Скопје – Петровец, Битола, Струмица, 1 во Тетово, 2 во Демир Капија, 3 во Струмица, 4 во Крива Паланка, Маврово, Прилеп, Штип, Куманово, 5 во Скопје-Зајчев Рид, 6 во Лазарополе, Охрид, Претор, Гевгелија, 8 во Виница и 11 во Дојран.

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со слаб ветер од северен правец. Дневната температура ќе биде во интервал од 22 до 29 степени.Во Скопје ќе биде сончево со дневна температура до 25 степени.

InterServer Web Hosting and VPS