Се случи чудо во судница: Цеца и Јелена се смирија! Еве што кажаа по излегувањето од суд

Јелена Карлеуша (40) и Цеца Ражнатовиќ (46) потврдно одговориле на обидите за медијација – денеска на осми октомври во судот во Белград.

Тие две се сретнаа по повод споените тужби кои двете ги поднеле на сметка на меѓусебни навреди.

Тоа значи дека Јелена ја тужила Цеца, а Цеца Јелена, а се поради навреди кои си ги упативале една на друга на обидот за медијација, одржана на 24 ноември во 2017 година.

По денешната средба, Цеца изјавила:

– Медијацијата е прифатена, за овој случај нема веќе процес.

Јелена за српскиот Телеграф по судењето порочала дека ова што денеска се случило е многу човечки.

– Се е океј. Смирување и тоа е тоа, човечки. Човечки нормално – рекла поп-дивата./slobodenpecat.mk

InterServer Web Hosting and VPS