Шпанци ја пееја песната на Тамара на нејзиниот настап во Мадрид

Поп -пејачката Тамара минатиот викенд настапи во Мадрид, пред многубројна публика. Таа била изнанадена кога целата публика едногласно ја пеела песната „Proud“ со која таа на Македонија ѝ го
донесе највисокиот досега пласман на Евровизија.

„Ви благодарам што направивте да се чувствувам како дома“, напиша Тамара.

Песната „Proud“ го освои првото место од жирито на годинашната Евровизија, обезбедувајќи ни
пласман на финалната табела на седмото место. Текстот Шпанци ја пееја песната на Тамара на нејзиниот настап во Мадрид е превземен од Reporter.mk.

I feel blessed. Madrid, thank you for making me feel like at home. Your ❤ and support mean the world to me.

Posted by Tamara Todevska on Saturday, October 5, 2019
InterServer Web Hosting and VPS