Во комбе пронајдени 27 мигранти

Струмица, 7 октомври– „Вчера во 11.15 часот во СВР Струмица биле приведени Д.М.(22) и И.С.(39), двајцата од Богданци, затоа што на местото викано „Крива река“ во Струмица, во патничко возило „цитроен џампер“, со скопски регистарски ознаки, во кое биле двајцата, биле пронајдени 27 лица – мигранти (10 од Авганистан и 17 од Пакистан)“, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

InterServer Web Hosting and VPS