Пешак од Грлјани почина по удар од возило

На локалниот пат село Јакимово-Виница, на влезот на просторот за паркирање на возила, патничко возило „шкода октавија” со винички регистарски ознаки, управувано од М.Ј. (29) од село Лаки, виничко, удрило во пешакот М.Ј. (82) од село Грлјани, виничко.

Во незгодата М.Ј. добил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Кочани, а потоа во Клиничкиот центар Штип, каде околу 18,50 часот починал. Увид на местото на настанот извршила екипа од полициската станица Виница. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

InterServer Web Hosting and VPS