Три едноставни јога вежби за подобро спиење

Handsome man on cobra pose on the mat in the studio

Милиони луѓе ширум светот секоја вечер имаат проблеми со заспивањето и мирниот сон, а несоницата може да влијае негативно на здравјето на личноста.

Овие проблеми може да бидат решени со мали промени, поточно со мали и едноставни вежби во текот на денот.

Во продолжение погледнете го видео туторијалот за вежбање јога со кои ќе го успорите срцевото биење, ќе го смирите мозокот, ќе се ослободите од тензијата и ќе заспиете побрзо./friday.mk/

InterServer Web Hosting and VPS