Канаѓанец призна дека усмртил 10 пешаци поради сексуални фрустрации

Канаѓанецот Алек Минесијан, кој пред една година со комбе усмрти 10 пешаци во Торонто, изјави пред полицијата дека припаѓа на онлајн заедница на сексуално фрустрирани мажи кои планирале напади врз лица што имаат сексуални односи.

Тој се соочува со обвинение за десетструко убиство и 16 точки за обид за убиство во врска со нападот на 23 јули минатата година.

InterServer Web Hosting and VPS