Арачиновец тешко повреден во сообраќајка

Скопје, 26 септември- „Вчера околу 10.50 часот на патот Куманово – Скопје, на влез во село Љубодраг, патничко возило „фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.И.(22) од село Арачиново, скопско, излетало од коловозот. Б.И. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза’’ за укажуавање на лекарска помош“, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово.

InterServer Web Hosting and VPS