Над 30 повредени во автобуска несреќа во Германија, повеќето деца

Најмалку 30 лица, од кои и неколку деца, се повредени во синоќешната автобуска несреќа во германскиот град Бранденбург, на околу 85 километри западно од Берлин.

Локалните медиуми пренесоа дека сите се веќе хоспитализирани, информации за жртви во несреќата сеуште нема.

InterServer Web Hosting and VPS