Црвениот килим на Мостра: Доминација на италијански дизајнери

Италија– Тоалети на италијански дизајнери од Армани до Алберта Ферети доминираа на отварањето вчера на 76. Меѓународен филмски фестивал во Венеција кој годинава се најавува да биде Холивуд во мало.

Барбара Палвин

На црвениот ќилим продефилираа и актерки и манекенки. До 7 септември се најавува гламур и присуство на ѕвезди од А-листата./nezavisen.mk

Жулиет Бинош во Армани
Катрин Денев во Готје
Елса Хоск
Изабела Ферари во Етро
Изабели Фонтана во Ферети
Иман во Валентино
Кендис Сванепул
Лејди Кити Спенсер
Марта Хант
Софија Ричи
InterServer Web Hosting and VPS