19.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

96 санкционирани возачи во Скопје

Најчитани вести

На територија на град Скопје вчера биле изречени вкупно 96 казни, меѓу кои за возење над дозволената брзина 17 санкции, 10 мерки за возење без возачка дозвола, четири за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени биле и осум мерки за користење мобилен телефон, пет санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), четири мерки за некористење сигурносен појас.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, најави полицијата и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за поголема безбедност во сообраќајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com